איך לבחור כיפה? כמה סוגי כיפות יש?

איך לבחור כיפה? כמה סוגי כיפות יש?

אחד הסמלים הכי בולטים בעם היהודי זוהי הכיפה שחובשים על הראש. מקובל כי כל ילד המגיע לגיל שלוש מתחיל להקפיד על חבישת הכיפה כאשר בגיל זה מקובל גם לגלח את שיער ראשו של הילד ולהותיר לו שתי פאות בצדעיו.

הכיפה היא סימן ההיכר של העם היהודי ובכל העולם יודעים להצביע על יהודי הודות לכיפה שעל ראשו.

ישנן הרבה מאוד סוגים של כיפות. לכל קהילה ולכל סגנון אוכלוסייה יש בדרך כלל את הכיפה המקובלת אצלה. כך יש כיפות קטיפה ויש כיפות בד. יש כיפות עם סרט ויש כיפות בלי סרט. יש כיפות סאטן ויש כיפות פשתן. כל כיפה היא גם בדרך כלל פתוחה לשינויים או תוספות שונים כמו הוספת רקמה, הוספת אבני חן או כל עיטור וקישוט אחרים.

מלבד הדגמים והדוגמאות יש גם גדלים שונים של כיפות כאשר גם כאן יש מקום נכבד למנהגים המקובלים בקרב הקהילות השונות. בעוד שיש כאלה שיסתפקו בכיפות קטנות וסמליות, יש את אלו המקפידים על כיפות גדולות העוטפות ממש את כל הראש. קהילה וקהילה כמנהגיה.

כך תבחרו את הכיפות שלכם

אז איך למעשה בוחרים את הכיפה? כאן אנחנו עם שורה של פרמטרים כדי לסייע לכם ולהקל עליכם את הבחירה בסופו של דבר.

כיפה לגיל 3

הכיפה הראשונה היא הכיפה של ילד החלאק’ה. כלומר הילד שמגיע לגיל שלוש.

הכיפה הראשונה היא לרוב כיפה שהילד אמור להסתגל אליה ולזכור כל הזמן שהיא אמורה להיות על הראש. כך שחשוב לשים לב כי מדובר יהיה בכיפה בגודל המתאים שתשב היטב על ראשו של הילד.

הן מבחינת הגודל והן מבחינת החומר שמרכיב את הכיפה כדי שהיא תהיה נוחה ונעימה לילד.

מעבר לכך יש את האפשרות של הצמדת סיכה פנימית לכיפה או אפילו חיצונית וזאת כדי אכן לשמור על כך שהכיפה לא תרד מראשו של הילד. את כל הדברים הללו צריך לבדוק מקרוב ולמדוד על ראשו של הילד ולא לקנות בלעדיו.

כיפה ממותגת – אם אתם בעניין של כיפות ממותגות, במיוחד אם מדובר בילדים קטנים, שם כיפות ממותגות יהיו לרוב כיפות עם שם הילד. כשאנחנו מדברים על כיפה עם שם הרי שאלו יכולים להיות  כיפות סאטן עם שם, הן יכולות להיות כיפות קטיפה כשהאפשרות של כיפה עם רקמת שם בהחלט עשויה להתקבל במראה מרשים ויוקרתי במיוחד.

כל האפשרויות במקום אחד

אנחנו בחנות – יברכך מוצרי יודאיקה ותשמישי קדושה מציעים כיפות לכל ראש. בכל גודל, לכל סגנון, לכל גיל ובכל עיצוב שרק תבקשו.

כל חומר שתאהבו, עם סיכה או בלי סיכה, עם עיטור או בלעדיה, כיפות חלקות או כיפות עם סרט, כיפות שחורות או כיפות צבעוניות, בקיצור הכול בכל מכל!

%d בלוגרים אהבו את זה: