איך לבחור טלית לחתן?

מזל טוב! רכישת טלית לחתן היא אירוע מרגש ומשמעותי הרבה מעבר לרכישה סטנדרטית. כמה חשוב לדעת מה לקנות ואילו נקודות יש לבדוק, כדי שהטלית תתאים לחתן מכל בחינה, ותוכל לשרת אותו כהלכה לאורך זמן. להלן מספר דגשים שיש להתייחס אליהם לקראת קניית טלית חתנים.

נקודות שחשוב להתייחס אליהן בקניית טלית לחתן

  • גובה החתן וגודל הטלית – הגודל של הטלית נקבע בהתאם לגובהו. ככל שהחתן גבוה יותר הטלית תהיה גדולה יותר, ולהיפך, חתן נמוך יותר יקבל טלית קטנה יותר ומתאימה לגובה שלו. כמו בכל התאמה אחרת גם כאן יש לדעת מהו הגובה של החתן בס”מ ולהתאים את הטלית בהתאם לטבלת המידות.
  • הרכב הבד – יש טליתות שמיוצרות מצמר רחלים בלבד ויש טליתות שמיוצרות מחומרים סינטטיים. בשונה מכל בגד אחר, החומר ממנו מיוצרת הטלית הינו נושא הלכתי. כך שמרבית הרוכשים יבחרו לרכוש מתנה לחתן טלית מצמר רחלים שמכונה צמר א’ א’. אך יש מי שיבחר טלית שמיוצרת מפוליאסטר או חומר סינטטי אחר. כמו כן ניתן למצוא טליתות מצמר קלילות יותר או פחות.
  • צבע – ניתן להבחין בין מגוון צבעים של הפסים של הטלית. למעשה בכל קהילה נהוג להתעטף בטלית בעלת צבע מסוים. ניתן להבחין בטליתות בעלות פסים שחורים ברוחב בינוני ופסים שחורים רחבים מאוד, פסים לבנים, כחולים ועוד.
  • הציציות – הציציות אלו הפתילים שקושרים אותם על יריעת הבד של הטלית. גם כאן יש מגוון סוגים ברמות הידור וכשרות שונות. יש עבודת מכונה ועבודת יד, יש ניפוץ לשמה, פתילים עבים ודקים ועוד. גם בעניין הזה יש מקום למסורת ולמנהגי הקהילה. אם כי יש לשים לב שככל שהפתילים מהודרים יותר גם המחיר שלהם יהיה יקר יותר.
  • קשירת הציציות – כאשר רוכשים טליתות ניתן לבחור לרכוש טלית שכבר הושחלו בה הפתילים, אך במקרים רבים את מלאכת ההשחלה יבצע הקונה בעצמו. בכל מקרה חשוב לתת את הדעת לכך שיש מנהגים שונים בקשירת הציציות, גם זאת בהתאם למנהגי הקהילה. קשירה בקהילות אשכנז שונות מקשירה בקהילות ספרד וכדומה.

החנות שלכם לקניית טליתות ומתנות לחתן

מתלבטים איפה לקנות? רוצים להגיע לחנות המומלצת והטובה ביותר ולבחור את הטלית המתאימה והאיכותית? אתם מוזמנים להכיר אותנו, יברכך – יהדות. השראה. אומנות. אצלנו תמצאו מגוון נרחב של טליתות ומתנות לחתנים מכל הסוגים. המבחר הנרחב והשירות המקצועי יאפשר לכם להתאים את המתנה האידיאלית שתשמחו להעניק והחתן ישמח לקבל!

%d בלוגרים אהבו את זה: